Jan van Nassaustraat 21, 2596 BL Den Haag
Ma – Vr 8:30 – 17:30
post@driessenaccountancy.nl

Zwitserland schaft belasting op eigen woning af

Zwitserland heeft per referendum ingestemd met het afschaffen van een lang bestaande vorm van onroerendgoedbelasting. Naar verwachting leidt dit tot lagere lasten voor huiseigenaren en een stijging van de huizenprijzen. Volgens een voorlopige schatting stemde 65% van de Zwitserse kiezers vóór het voorstel.

Tot nu toe moesten huiseigenaren belasting betalen over de theoretische huurwaarde van hun woning, ook al werd de woning niet verhuurd. Deze zogeheten “eigenwoningforfait” komt nu te vervallen. In plaats daarvan mogen kantons zelf belastingen heffen op tweede woningen, zoals vakantiechalets.

Volgens schattingen van de Zwitserse bank Raiffeisen:

Dalende woonlasten: De belastingdruk voor huiseigenaren daalt mogelijk met tot wel 22%.

Stijgende huizenprijzen: De bank verwacht dat woningen op jaarbasis 5 tot 7% duurder worden.

Zwitserland kent het laagste aandeel huiseigenaren in Europa: slechts 40% van de bevolking bezit een eigen woning. De belastingwijziging komt dus vooral ten goede aan deze groep.

Bron: ANP